В багатьох котельних агрегатах використовуються поверхні нагріву, які з плином часу зношуються, тому стає запитання на, що замінити старі економайзери. Декілька порад від фахівців компанії “Аспіт” по заміні старих круглих економайзерів на новий тип економайзерів зі сталевих плоскоовальних труб.

Застосування у якості поверхонь нагріву плоскоовальних труб дозволяє зменшити масо-габаритні характеристики водяного економайзера більш ніж у 4 рази (при незмінному навантаженні та температуному графіку роботи котла). Це здешевлює капітальні витрати на виготовлення та монтаж економайзера майже у 5 разів. Кращі теплоаеродинамічні показники плоскоовальних труб дозволяють зменшити аеродинамічний опір пучка труб, що в свою чергу веде до економії електричної енергії на привід димососу і економії коштів.

форми труб

На рисунку ми можемо бачити відмінність по формі труби, звичайного економайзера з круглих трубок (а), та з плоскоовальних трубок (б) відповідно.

Застосування труб з еплоскоовальною формою перетину є дієвим засобом підвищення теплової ефективності теплообмінних поверхонь, що веде до поліпшення масо-габаритних і експлуатаційних показників теплообмінних пристроїв.

ДОВІДКА

Фахівці компанії «Аспіт» можуть провести інвентаризацію кількості тепла, що втрачається чи скидається, та надати ТЕО, ціну утилізації, економію від повторного використання та період окупності інвестицій. Ми маємо досвід в реалізації проектів з повторного використання тепла в багатьох галузях. Утилізація реалізовується на обладнанні як власного виробництва, так і обладнанні світових лідерів. Також ми розробили та успішно впровадили на підприємствах великої та малої теплоенергетики конденсаційні утилізатори теплоти димових газів власного виробництва під ТМ «LaTerm».